Aizjūras pilsētā Tamera, uzdarbojās noziedznieku banda. Tās vadonis, kriminālās pasaules boss Stumps, uzdod labākajam bandas gangsterim Urijam, ,atrast PSRS profesoru Gromovu un nozagt no viņa īpašu iekārtu, kas pazīstama ar nosaukumu “Elektroniks”. Ar tās palīdzību banda spēs veikt “gadsimta noziegumu” - pilsētas muzejā.
Spoilers
Ierodoties PSRS, Urijs atklāj, ka Electroniks patiesībā ir robots, kurš izskatās kā parasts 12 gadus vecs zēns, kuru Gromovs slēpj savā dzīvoklī. Gromovs izveidoja Electroņiku, lai demonstrētu mākslīgā intelekta evolūcijas virsotni. Electroniks spēj ātri asimilēt jebkuru informāciju un atrisināt dažādas sarežģītības problēmas. Bet tajā pašā laikā Elektroniks nav tikai mašīna, viņam ir personība, un Urija ierašanās dienā viņš lūdz Gromovu piepildīt savu sapni. Viņš vēlas kļūt par cilvēku un rīkoties tā, kā viņš to vēlas, nevis tā, kā viņam liek to darīt Profesors. Profesors nolemj atlikt šo sarunu. Elektroniks, uzskatot to par nodevību un aizbēga (papildus garīgajām spējām, Elektronikam piemīt ari izcils fiziskais spēks un spēja pārvietoties ar ātrumu līdz 300 km / hs).
Pēc asistentes Mašas ieteikuma, Gromovs nolemj izsludināt Elektroniku milicijas meklēšanā, kā savu brāļadēlu un uzrāda zēna fotoattēlu no žurnāla vāka. Kuru viņš izmantoja par pamatu, veidojot elektronika ārējo veidolu.
Zēns uz fotogrāfijas ir skolnieks Sergejs Siroeškins kurš nejaušu apstākļu sakritības dēļ satiekas savu dubultnieku robotu .
Sapazīstinoties tuvāk, Siroeškins ierosina Elektronikam apmainīties vietām un doties uz skolu viņa vietā. Sireroškins visu dienu bauda brīvību savā garāžā, izklaidējas un nemaz nedomā par mācībām un citām problēmām. Tikmēr Elektroniks sadraudzējas ar klasesbiedriem, skolotāji nevar beigt priecāties par pēkšņi parādījušiem talantiem matemātikā, fizkultūrā, zīmēšanā un pat dziedāšanā, un ari Sergeja vecāki ir priecīgi par sava pseido-dēla panākumiem. Nevienam nerodas pat aizdomas, jo vienīgā ārējā atšķirība starp Siroeškinu un Elektroniku ir emocijās. Tikmēr Urijs atkal un atkal cieš neveiksmes, cenšoties izpētīt Elektronika unikālās spējas. Viņš nevar nolaupīt robotu, jo nezina, kā to kontrolēt un tāpēc turpina izsekot abus zēnus. Laika gaitā Siroeškins saprot, ka viņš ir palicis pilnīgi viens bez draugiem, jo robots aizstājis viņu visur. Apzinoties bezizejas situāciju kurā nonācis, Sergejs nolemj atzīsties draugiem, ka pēdējā laikā skolā un mājās viņu ir aizstājis robots.
Lieloties draugu priekšā ar saviem "varoņdarbiem", Siroeškins izprovocē negaidītu reakciju Elektronikā. Viņš saprot, lai gan Gromovs viņu vienmēr mācījis darīt cilvēkiem tikai labu, ieņemot Siroeškina vietu, viņš ir izraisījis tam emocionālas ciešanas. Visbeidzot, Elektroniku piebeidz Sireoškina nejauši izmestā frāze, ka viņš diez vai kādreiz kļūs par cilvēku. Emociju uzplūdā viņš bēg. Tikmēr Sergeja atgriešanās skolā un mājās rada daudz nekārtību, jo Elektroniks viņu ir padarījis par “skolas zvaigzni”: izcilu skolnieku visos priekšmetos, “staigājošo enciklopēdiju”, izcilu dziedātāju, sportistu un mākslinieku. Skolotāji kuri jau pieraduši pie Sergeja unikālām spējām. Nevēlās samierināties ar vecā Siroeškina atgriešanos.
Tikmēr Elektroniks, bezmērķīgi klīstot pa pilsētu, sāk izmantot savas spējas cilvēku labā, galvenokārt dažādu mehānismu un ierīču labošanā. Par palīdzību rotaļlietu veikalā, viņš iegūst rotaļlietu suni, no kura izveido pavadoni un draugu - robota suni Ressiju. Visbeidzot draugi atrod, Elektroniku, bet patiesība par puisēnu robotu nāk gaismā. Ari gangsteris Urijs nesnauž rokas salicis klēpī un gatavojas robota nolaupīšanai...
©Teodoro
2010. gadā režisors Konstantīns Brombergs paziņoja par slavenās filmas turpinājuma uzņemšanu. Bija paredzēts, ka trīsdesmit sēriju garajā seiālā piedalīsies ari Vladimirs un Jurijs Torsujevi. Filmēšanai bija janotiek ASV. Tomēr filmēšana tā ari nekad netika sākta.
2010. gadā, kanāls CTC uzņēma jauniešu seriālu “Нанолюбовь”, ko daudzi uzskata par filmas “Приключений Электроника” rīmeiku. Seriālam bija 40 sērijas. Lai gan seriāla autori noliedz līdzību ar filmu jo darbība norisinās mūsdienu Krievijā un galveniem varoņiem tika nomainīts dzimums (robots Nana ir žurnālistikas fakultātes studentes Ņinas Kolesnikovas kopija). Seriāla galvenā tēma ir romantika, taču sižetā viegli atpazīstamas daudzas detaļas kuras sakrīt ar filmu. |
До чего дошел прогресс - Cik daudz sasniedzis progress
Песенка Урри - Urri Dziesmiņa
Papildus informācija
Nosaukums oriģinālvalodā: | Приключения Электроника |
Alternatīvie nosaukumi: | Elektronika Piedzīvojumi / Adventure Electronics |
Gads: | 1980 |
Valsts: | Ukrainas PSR (Ukraina) |
Žanrs: | komēdija, fantastika, piedzīvojumi,roboti,sci-fi |
Epizožu skaits: | 3 |
Režisors: | Константин Бромберг |
Galvenajās lomās: | Володя Торсуев, Юра Торсуев, Николай Гринько |
Pirmizrāde: | 23.03.1980 |